Istnieją dwa rodzaje zestawów słuchawkowych: mobilne i PC. Mobilne zestawy słuchawkowe są przeznaczone dla smartfonów, natomiast te przeznaczone dla komputerów PC są zbudowane dla wysokiej klasy kart graficznych. Każdy typ zestawu słuchawkowego może być wyposażony w różne funkcje. Na przykład niektóre z nich mogą mieć funkcje śledzenia pozycji lub oczu, które sprawiają, że wrażenia są bardziej realistyczne.

Gry VR i projektowanie gier

Wraz ze wzrostem popularności gier wirtualnej rzeczywistości pojawia się wiele pytań o to, co odróżnia je od gier rzeczywistości rozszerzonej. Podczas gdy AR jest bardziej izolującym doświadczeniem, a VR ma tendencję do bycia bardziej społecznym, nadal istnieją pewne kluczowe sposoby, w których te dwa rodzaje gier różnią się.

  • Immersja: Aby w pełni zanurzyć graczy w swoich światach gier i sprawić, że poczują się, jakby faktycznie byli częścią tych światów, twórcy VR musieli wymyślić, jak stworzyć realistyczną grafikę, dźwięki i ruchy. Wszystkie te elementy składają się na pomoc graczom w zagubieniu się w ich cyfrowym otoczeniu – co może być dobre lub złe w zależności od perspektywy!
  • Złożoność: Ponieważ wymagają one bardziej skomplikowanej technologii niż gry AR (jak zestawy słuchawkowe), łatwiej jest deweloperom, którzy tworzą złożone gry VR, takie jak World War Z lub Beat Saber. A ponieważ są one tak drogie w porównaniu z tańszymi telefonami/tabletami/TV, a także mniejszymi jak Google Cardboard czy Google Daydream Viewer; ograniczona dostępność oznacza mniejszy popyt na nowe tytuły ogólnie – i mniej możliwości dla twórców zaglądających do tej przestrzeni zbyt wcześnie, zanim stanie się ona wystarczająco popularna wśród ogółu konsumentów.”

Dodaj komentarz