Until You Fail – Hack and Slash w VR

Połączenie mieczy i magii w nowej odsłonie

Until You Fail to produkcja pochodząca ze studia Schell Games, które wcześniej odpowiedzialne było za stworzenie takiego tytułu VR jak I Expect You To Die. W najnowszej grze Schell Games będziemy musieli nauczyć się posługiwania mieczem oraz w jaki sposób wykorzystywać magię, aby przebrnąć przez grupy uzbrojonych po zęby wrogów. Sami twórcy mówią, że Until You Fail ma być „najbardziej satysfakcjonującym doświadczeniem VR w walce”.

Trailer

Klasyczny Hack & Slash w VR

Akcja gry będzie odbywać się w miejscu o nazwie Calamity. W trakcie naszej podróży po lądzie wypełnionym po brzegi przeciwnikami będziemy odnajdywać i zdobywać tamtejszą walutę noszącą nazwę Aether. W końcu gra należy do gatunku Hack & Slash, czyli jak możecie się spodziewać będzie w niej dużo osób do zniszczenia, a wypadające z przeciwników monety będziemy wykorzystywać do kupowania i ulepszania naszego arsenału.

Cywilizacja Rokar

W grze będziemy sterować jednym z rycerzy pochodzących z rozwiniętej cywilizacji nazwanej Rokar. Cywilizacja Rokari odkryła magiczną moc, której dała nazwę Aether. Po jakimś czasie przyszła klęska, która zniszczyła ich dom oraz pozostawiła po sobie nieznane wcześniej potwory. Naszym zadaniem będzie chronić to, co zostało po cywilizacji Rokar. Na szczęście będziemy mogli liczyć na pomoc strażnika kuźni i zbrojowni, który będzie tworzył dla nas mocniejsze bronie wraz z postępem w grze.

Broń, przeciwnicy i magiczne zaklęcia

W trakcie premiery gry w naszym uzbrojeniu dostaniemy do wyboru 6 rożnych mieczy, z czego jeden na mój gust bardziej przypomina topór. Do dyspozycji będziemy mieli też 7 magicznych zaklęć, dzięki którym będziemy mogli tworzyć magiczną tarczę czy strzelać pociskami energii na odległość. I na koniec – ilość różnych typów naszych przeciwników wynosi równą liczbę 10.

Premiera

Gra dostępna jest już na Steam od dzisiaj (27 sierpnia 2019) i będzie działać na headsetach Oculus Rift oraz HTC Vive. Dodatkowo do 3 września możecie nabyć ją taniej o 20 zł, czyli za 57,59 zł.