Takelings House Party – Imprezowa gra w VR!

Takelings House Party to produkcja, dzięki której z łatwością wciągniesz swoich znajomych do świata VR. Gra należy do tych z gatunku Couch Multiplayer – jedna osoba wkłada na głowę gogle VR, a reszta bawi się spoglądając na wirtualny świat przy użyciu TV. Zadaniem gracza, który porusza się po wirtualnych lokalizacjach jest odnalezienie ludzików, którymi sterują gracze za pomocą gamepadów. Takelings House party jest odzwierciedleniem znanej nam gry z dzieciństwa „w chowanego”.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, głównym zadaniem osoby noszącej headset jest wyłapanie wszystkich pozostałych graczy. W tym celu musi on między innymi sprawdzać czy nikt nie ukrywa się w chlebaku bądź za naczyniami na blacie. Chowający się gracze mają do wykorzystanie wiele elementów wyposażenia lokalizacji, którymi utrudniają zadanie szukającemu. Nawet w przypadku, gdy szukający gracz nas odnajdzie to dalej mamy szanse przed nim uciec.

Niestety, gra nie jest nastawiona przyjaźnie do małych ludzików. Zadaniem szukającego jest wyeliminowanie chowających się graczy w brutalny sposób. Przykładowo przez spalenie ich nad palnikiem od kuchenki gazowej czy wrzuceniu do rozgrzanego tostera…

Produkcja przypomina jedną z minigier w The Playroom VR dostępnej na PS VR. Jest to gra w kotka i myszkę w której zasady są identyczne – kot musi złapać chowające się myszki.

Jeżeli chcesz się przekonać jak wygląda Takelings House Party to poniżej zamieściliśmy trailer z rozgrywki. Gra dostępna jest już od 25 czerwca na SteamVR oraz w przyszłości na Oculus Store oraz Viveport.