Nowy headset VR – Pimax 8KX

Jeszcze mocniejszy headset spod szyldu Pimax!

Podczas livestreamu od Pimax zostały udostępnione szczegóły na temat nowego headsetu VR. W trakcie nagrania mogliśmy posłuchać Martina Lamii, który opowiadał o nowych goglach VR wspierających natywne 4k dla jednego oka.

Pimax 8KX

Pimax wystartuje z nową serią headsetów o nazwie 8KX. Seria 8KX ma wyróżniać się wsparciem rozdzielczości 4K na oko oraz polem widzienia rzędu 170 stopni. O polu widzenia możecie przeczytać więcej w tym artykule.

Sam headset został wyceniony na 1299 dolarów. W cenie nie ma zawartych stacji bazowych czy kontrolerów, ponieważ Pimax kolejny raz opóźniło produkcję tych urządzeń na następny rok. Użytkownik nabywając headset Pimax będzie musiał być wyposażony w kontroler oraz stacje bazowe od HTC lub Valve. Headset ma być wyposażony w dwa oddzielne wyświetlacze LCD o łącznej rozdzielczości 3840x2160px. Gogle będą korzystać z połączenia DisplayPort 1.4 co pozwala uzyskać nam odświeżanie ekranu na poziomie 75 Hz.

Jedynym ograniczeniem nowych gogli wirtualnej rzeczywistości mogą być dotychczasowe karty graficzne. Oglądając gameplay z gry Arizona Sunshine na headsecie Pimax 5K Plus w połączeniu z RTX 2080 było widać, że ekran gogli nie był w stanie osiągnąć pełnej ilości klatek na sekundę.

Do zestawu VR można również dokupić 10-metrowy kabel wyceniony na 100 dolarów. Dzięki takiej długości użytkownik będzie mógł wykorzystać sprzęt VR na dużych przestrzeniach. Kabel ma być kompatybilny ze stacjami SteamVR 2.0

Kontrolery od Pimax znane pod nazwą „Sword” oraz „Sword Sense” będą dostępne dopiero od 2020 roku. W tym czasie użytkownik musi korzystać z dostępny kontrolerów od innych producentów. Producent doradza, że Knucklesy od Valve są na ten moment dobrym połączeniem z headsetem VR.

W trakcie prezentacji została ujawniona również data premiery nowego urządzenia. Pierwsza wysyłka headsetów 8KX została zapowiedziania na Grudzień 2019. Należy jednak wziąć pod uwagę, że podana data może się przesunąć następny rok.

Sprawdź na Ceneo!

Livestream