Nowa odsłona Medal of Honor w VR!

Medal of Honor: Above and Beyond

Respawn Enterainment na Oculus Connect 6 przedstawiło publiczności swój pierwszy projekt gry VR. Warto przypomnieć, że już dwa lata temu na Oculus Connect 4 rzucili hasłem o planach wdrążania nowych gier dla środowiska wirtualnej rzeczywistości. Muszę przyznać, że po takiej długiej ciszy uderzyli w nas naprawdę solidnym tytułem. Nie wiem czy kojarzycie pierwsze tytuły spod marki Medal of Honor, ale dla mnie to duża dawka wspomnień. Przypominając sobie Medal of Honor: Allied Assault stwierdzam, że nigdy nie przyszło mi na myśl, że kiedykolwiek będzie mi dane w nią zagrać w VR. W każdym razie nie ma co gdybać, przejdźmy do szczegółów.

Studio Respawn Entertainment odpowiedzialne jest za takie hity jak Titanfall, Apex Legends oraz nadchodzące Star Wars Jedi: Fallen Order. Ciekawostką jest to, że duża liczba deweloperów z tego zespołu rozpoczęła swoją pracę właśnie przy serii Medal of Honor. Najwidoczniej sentyment wziął górę, a produkcja Medal of Honor: Above and Beyond była wyłącznie kwestią czasu. W grze wchodzimy w skórę alianckiego agenta z Biura Operacji Strategicznych, który został wysłany w misję zatrzymania hitlerowskich sił w Europie. W trakcie rozgrywki wspomagać nas będzie również francuski ruch oporu.

Dostępne tryby gry

W grze dostępny będzie tryb kampanii dla pojedynczego gracza oraz tryb dla wielu graczy. Pola walki oraz wyposażenie żołnierzy będzie pokrywać się z wydarzeniami historycznymi. Udostępnione zostaną nam też nagrania oraz filmy, w których będziemy mogli odsłuchać i zobaczyć historię weteranów drugiej wojny światowej.

Medal of Honor: Above and Beyond zostanie wydane dla Oculus Rift w 2020 roku. W międzyczasie możecie sprawdzić inne gry dostępna dla Oculus Rift.

Trailer