Lubisz gotować? Te 3 gry VR są dla Ciebie!

VR to doskonały sposób na doświadczenie gotowania w różnych kuchniach i stylach. Możesz się też nauczyć nowych przepisów i technik gotowania. Jeśli szukasz gier o gotowaniu w VR to sprawdź poniższą listę:

Cooking Simulator VR

Cooking Simulator VR to gra, która pozwoli Ci zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości i przejąć kontrolę nad bardzo dopracowaną i realistyczną kuchnią wyposażoną we wszelkiego rodzaju sprzęty i stojaki. Odblokuj i opanuj ponad 80 przepisów lub użyj kilkudziesięciu realistycznych składników, aby ugotować wszystko na co tylko masz ochotę.

W grze możesz wybrać tryb kariery lub tryb piaskownicy. W trybie kariery musisz zarządzać własną restauracją, kupować sprzęt, jedzenie oraz przygotowywać zamówienia dla klientów i zdobywać pieniądze lub doświadczenie. W trybie piaskownicy możesz bawić się w kuchni bez ograniczeń i uczyć się nowych receptur. Możesz też eksperymentować z różnymi składnikami i narzędziami, a nawet rzucać nożami lub talerzami.

Gra ma bardzo wysoki poziom realizmu i interaktywności. Musisz być dokładny i ostrożny przy krojeniu, przyprawianiu, mieszaniu i podawaniu potraw. Musisz też uważać na czas gotowania, temperaturę i jakość jedzenia. Gra wymaga od ciebie umiejętności, koncentracji i kreatywności.

Clash of Chefs VR

Clash of Chefs VR to gra, która pozwali Ci sprawdzić swoje umiejętności kulinarne w wirtualnej rzeczywistości. W grze musisz przygotowywać potrawy z różnych kuchni – amerykańskiej, włoskiej, japońskiej i meksykańskiej – dla coraz bardziej wymagających i niecierpliwych klientów. Gra ma tryb jednoosobowy i wieloosobowy, w którym możesz rywalizować z innymi graczami lub współpracować z nimi.

Gra stworzona jest z myślą o kreskówkowym stylu. Gra jest łatwa w obsłudze – musisz używać kontrolery, aby chwytać, kroić, smażyć, mieszać i podawać składniki. Gra zawiera też takie aspekty jak rzucanie nożami lub talerzami w swoich przeciwników.

Lost Recipes

Lost Recipes to gra, która pozwala ci doświadczyć gotowania w wirtualnej rzeczywistości w trzech historycznych kuchniach – greckiej, chińskiej i majów. W grze jesteś Duchem Kucharzem w trakcie szkolenia. Musisz gotować dla duchów z trzech starożytnych cywilizacji, które tęsknią za widokami i zapachami swoich ulubionych potraw. Twoim celem jest odtworzenie smacznych dań w autentycznych kuchniach świata.

W grze musisz używać prawdziwych narzędzi i składników, aby przygotować potrawy zgodnie z instrukcjami. Gra zawiera też elementy edukacyjne, które pozwalą Ci dowiedzieć się ciekawych faktów o historii i kulturze każdej z dostępnych kuchni.