Jak przechowywać Playstation VR?

Na co uważać przy przechowywaniu PS VR?

Po zakończonej grze, odkładasz headset na bok i nie zastanawiasz się nad tym czy leżąc przy oknie może się uszkodzić. A może wkładasz go wysoko na szafę i nie obchodzi Cię zbierający się w headsecie kurz. W każdym razie nie przeszło Ci przez myśl, że gogle mogą same się uszkodzić od leżenia luzem w Twoim pokoju. Prawda jest taka, że niestety źle przechowywany headset VR jest narażony na uszkodzenia związane z nagrzewaniem czy zbieraniem się kurzu. Co w takim razie należy robić, aby gogle PS VR służyły nam jak najdłużej?

  1. Nie wystawiaj Playstation VR na działanie wysokich temperatur, dużej wilgotności, ani bezpośrednio padających promieni słonecznych,
  2. Nie umieszczaj Playstation VR na powierzchniach, które są niestabilne, pochylone lub podatne na wibracje,
  3. Nie odkładaj Playstation VR w miejsca podatne na zbieranie kurzu,
  4. Po zakończeniu korzystania z Playstation VR, odpinaj go od jednostki obliczeniowej,
  5. Kable wychodzące z Playstation VR owijaj starannie wokół headsetu, aby nie leżały luzem,
  6. Playstation VR najlepiej przechowuj w oryginalnym pudełku lub przeznaczonym do tego futerale,
  7. Możesz przechowywać Playstation VR na przeznaczonym do tego stojaku, jednakże tego typu akcesoria mogą być podatne na upadek z wysokości.

Trzymając się powyższych zasad sprawisz, że Twój headset nie będzie musiał odwiedzać w najbliższym czasie serwisu. Najlepiej cały headset po zakończonej grze odpinać od modułu procesora i chować go w specjalnym futerale, bądź pudełku w którym kupujemy Playstation VR. Spakowane gogle najlepiej umieścić w szafie lub innym, bezpiecznym miejscu z którego przypadkowo nam one nie wypadną.

Dowiedz się czy Twoje miejsce do gry na Playstation VR jest odpowiednio przygotowane w naszym artykule!