Jak podłączyć Playstation VR?

Elementy wchodzące w skład PS VR

Zakupiłeś Playstation VR, ale nie wiesz jak je podłączyć do swojej konsoli? Z chęcią pomogę Ci przebrnąć przez cały proces instalacji i konfiguracji gogli wirtualnej rzeczywistości! Poniżej lista elementów, które wchodzą w skład zestawu PS VR.

  • Konsola PS4 lub PS4 Pro
  • Gogle wirtualnej rzeczywistości Playstation VR
  • Kamera Playstation Camera
  • Zewnętrzna jednostka obliczeniowa (moduł procesora)
  • 2 kable HDMI
  • 1 kabel micro USB
  • Zasilacz do jednostki obliczeniowej z kablem zasilania
  • Słuchawki stereo
  • DODATKOWO: 2 kontrolery PS Move i kontroler PS VR Aim

Kupiłeś Playstation VR? Sprawdź jakie gry możesz kupić na VR!

Poradniki

Dowiedz się jak przygotować miejsce do gry w naszym artykule, albo sprawdź jak przechowywać Playstation VR po zakończonej rozgrywce!

Jak podłączyć Playstation VR krok po kroku

Jeden z dwóch dostępnych kabli HDMI podłącz ze swoim TV i jednostką obliczeniową. Port na jednostce obliczeniowej opisany jest jako HDMI TV.

Kolejny krok to podłączenie kamery Playstation Camera do odpowiedniego portu w konsoli PS4. Kamera powinna być umieszczona w miejscu w którym swoim obiektywem obejmie cały pokój oraz cały obrys użytkownika.

Za pomocą drugiego kabla HDMI połącz swoją konsolę PS4 z jednostką obliczeniową (port opisany jako HDMI PS4).

Połącz konsolę i jednostkę obliczeniową kablem micro USB. W przypadku PS4 Pro polecamy wykorzystanie portu USB z znajdującego się z tyłu.

Po poprawnym podłączeniu elementów z PS4 i jednostką obliczeniową możesz podłączyć ją za pomocą zasilacza do prądu.

Teraz możesz podłączyć gogle PS VR za pomocą kabla do jednostki obliczeniowej. Zwróć uwagę, że porty na jednostce są unikalne dla jednego z dwóch wyjść z gogli PS VR. Biały pasuje do białego, a czarny do czarnego.

Dla lepszych wrażeń VR możesz podłączyć słuchawki do PS VR.

Następnie uruchom konsole oraz gogle PS VR naciskając przycisk oznaczony za pomocą litery A. Jeżeli diody z tyłu (B) zaczną świecić na niebiesko to znaczy, że gogle są poprawnie podłączone.

Na ekranie telewizora i w goglach PS VR powinna ukazać się wstępna konfiguracja Playstation VR. W trakcie konfiguracji będziesz musiał między innymi skalibrować kamerę PS Camera czy pobrać najnowsze oprogramowanie sprzętowe dla gogli.

Instrukcja wideo