Gamescom 2019 – zapowiedzi nowych gier VR

VR pierwszy raz na Gamescom!

Co prawda tegoroczne targi Gamescom rozpoczęły się już dzisiaj prezentacjami takich gigantów jak Microsoft lub Nintendo, to i tak najbardziej interesujące nas wydarzenia są jeszcze przed nami. Gamescom poszło śladami E3, gdzie dla jednych i drugich rok 2019 należy do przełomowych. Po raz pierwszy na obydwu, najważniejszych targach związanych z grami wideo zostały pokazane produkcje, w które mamy możliwość pogrania wyłącznie po założeniu gogli VR! Jest to kolejny sygnał utwierdzający mnie w przekonaniu, że małe studia tworzące ciekawe produkcje pod urządzenia VR zaczynają budować swoją pozycję na rynku gier wideo i przestają być omijane dużym łukiem przez media i społeczność graczy.

Lista gier VR

1. Acron: Attack of the Squirrels!

Acron: Attack of the Squirrels! to gra, w której jeden z graczy zostaje dużym, starożytnym drzewem broniącym złotych żołędzi przed rebelią gangu buntowniczych wiewiórek. Zadaniem graczy korzystających ze smartfonów jest użycie jak najlepszej strategii w celu odebrania cennych żołędzi ze złotych pól. Gra ma zostać wydana z pewną ilością wyróżniających się poziomów oraz kilkoma postaciami do wyboru z różnymi rolami w rozgrywce. Premiera Acron: Attack of the Squirrels! odbędzie się 29 sierpnia 2019 roku na „najpopularniejsze headsety” oraz smartfonu z Androidem lub iOsem.

2. The Curious Tale of the Stolen Pets

Doświadcz interaktywnej przygody rodem z dziecięcych marzeń! Pomóż swojemu dziadkowi rozwiązać tajemnice zaginionych zwierząt poprzez eksploracje tajemniczych, miniaturowych światów przygotowanych specjalnie z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Używaj suszarki, aby przebrnąć przez zaśnieżone krainy albo przeszukaj statek piratów, aby odkryć tajemnicze skarby! Każdy świat w grze jest unikalny, pełen przeróżnych interakcji oraz kolorowych stworzeń! Gra zostanie wydana jeszcze w tym roku na Oculus Quest, Oculus Rift, Playstation VR, Valve Index, HTC Vive oraz Windows Mixed Reality.

3. The Walking Dead: Onslaught

The Walking Dead: Onslaught daje Ci możliwość wkroczenia do świata opanowanego przez hordy wygłodniałych zombie. Zostań jednym z niewielu ocalałych i doświadcz nowej historii napisanej w uniwersum The Walking Dead, albo graj w tryb zdobywania zaopatrzenia z losowymi broniami oraz przedmiotami i niszcz przeciwników do woli. Gra ma posiadać nową mechanikę rozgrywki nazwaną Progressive Dismemberment System, która pozwoli graczowi rozdzierać zombie na kawałki!

4. Budget Cuts 2: Mission Insolvency

Korporacja o nazwie TransCorp znana z poprzedniej odsłony Budget Cuts jest bliska zniszczenia ludzkości. Twoim zadaniem jest zatrzymanie ich przed całkowitą destrukcją życia na ziemi! Walcz z wrogimi robotami, znajduj potrzebne narzędzia oraz buduj sojusze po drodze do zwycięstwa. Budget Cuts 2 to kontynuacja pierwszej części odsłony, ale producent zapewnia, że nowi gracze również łatwo się w niej odnajdą. Premiera gry odbędzie się w tym roku na urządzenia HTC Vive, Oculus Rift oraz Windows Mixed Reality.

5. The Wizards: Dark Times

The Wizards: Dark Times jest oddzielnym projektem, związanym ze światem gry The Wizards. Niestety na ten moment to wszystko co wiemy o nowej produkcji ze studia Carbon Studios – więcej newsów ma zostać udostępnionych bezpośrednio na targach Gamescom. Jedyne czego jesteśmy pewni to, że gra jest dostępna na Steam, co potwierdza, że będzie dostępna na Oculus Rift, HTC Vive, Valve Index oraz Windows Mixed Reality. Poprzednia gra Carbon Studios – The Wizards – dostępna jest również na Oculus Quest oraz PS VR, więc bardzo możliwe, że i ta nowa produkcja będzie wspierana przez te urządzenia.

6. An Adventure in Wonderland

Wiemy tylko, że gra pochodzi ze studia Cortopia Studios, a pierwsze informacje o grze ujrzą światło dzienne dopiero w trakcie Gamescom. Jedyne co nam się nasuwa na myśl po obejrzeniu plakatu gry to, że rozgrywka będzie toczyła się w krainie rodem z baśni pełnym przeróżnych stworzeń – jednych dobrych, a innych złych (górny prawy róg).