Gadżety i kontrolery dla PS VR!

Korzystaj z Playstation VR na maksa!

Gogle Playstation VR zostały już skonfigurowane, miejsce do gry jest gotowe, odpalasz pierwszy tytuł VR na konsolę i… czujesz, że chciałbyś wgłębić się w świat wirtualnej rzeczywistość najmocniej jak się da! Dzięki gadżetom do gogli wirtualnej rzeczywistości możesz wykorzystać ich potencjał do granic możliwości.

Playstation Move – Twoje ręce w wirtualnej rzeczywistości

Kontroler ruchu Playstation Move to wręcz podstawowy gadżet do obsługi gier VR na Playstation 4. Oczywiście nie jest on wymagany, ponieważ część gier jest wspierana przez standardowy kontroler Dualshock 4 czy sam ruch głową, ale możliwość przełożenia ruchu swoich dłoni do wirtualnej rzeczywistości sprawia dużą przyjemność. Interakcja z otoczeniem, możliwość złapania jakiegoś przedmiotu czy wirtualny uścisk dłoni to elementy, dzięki którym możemy „wkręcić” się w wirtualne środowisko. Kontrolery PS Move wspierają 6-osiowy system śledzenie ruchu co przekłada się na ich dokładne odwzorowanie ruchu ręki. Na górze „różdki” zamocowana jest kulka, w której świeci się lampa LED. Kamera podłączona do Playstation 4 za pomocą tego światełka przekazuje do systemu informacje o położeniu kontrolera w wirtualnej przestrzeni. W momencie, gdy kontroler zniknie z pola widzenia obiektywu kamery to ruch ręki przestaje być poprawnie odwzorowywany.

Sprawdź najtaniej PS Move

Playstation VR Aim – Dla fanów FPS’ ów

Kontroler celowniczy Playstation VR Aim to dodatek dla fanów gier FPS! Trzymając w dłoni plastikowy gadżet dostajemy jego odzwierciedlenie w postaci wirtualnego karabinu w goglach VR. Co prawda bibliotek gier dla tego urządzenia nie jest tak rozbudowana jak dla PS Move, to i tak znajdziemy spośród nich kilka ciekawych propozycji jak Doom VFR, Firewall Zero Hour czy Blood & Truth (dodatkowe poziomy przeznaczone dla PS VR Aim dostępne są dopiero po zainstalowaniu darmowej aktualizacji). System śledzenia ruchu w tym urządzeniu działa w taki sam sposób jak w PS Move. Na lufie urządzenia jest zamocowane światło LED, które podczas rozgrywki musi znajdować się w obiektywie kamery. Kontroler przeznaczony jest zarówno dla graczy praworęcznych, jak i leworęcznych.

Sprawdź najtaniej PS VR Aim