Down The Rabbit Hole VR – Alicja w Krainie Czarów w VR!

Nowa opowieść w stylu Moss i Ghost Giant!

Down The Rabbit Hole to przygodowa gra VR w której jesteśmy odpowiedzialni za los bezimiennej dziewczynki zagubionej w magicznym świecie kryjącym przeróżne tajemnice.

Co już wiemy?

Gra ma przypominać wielki komiks, w którym będziemy poruszać się po różnych scenach. Ciekawym elementem w podążaniu za naszą postacią jest oddziaływanie przez nas na otaczający nas świat. Przykładowo w momencie, gdy nasza bohaterka opuści scenę przy użyciu drabiny, my również będziemy musieli wspiąć się wyżej przy użyciu naszych rąk.

Down The Rabbit Hole ma posiadać również elementy logiczne, w których będziemy musieli wytężyć nasze móżdżki, aby rozwikłać zatrzymujące nas przed dalszą eksploracją układanki. Liczę tylko na to, że ten aspekt gry będzie dobrze dopracowany i będzie z niego więcej przyjemności, niż frustracji.

Samo Studio Cortopia odpowiedzialne za produkcje gry nazywa ją bardziej prequlem, niż adaptacją znanej nam opowieści – za co dostają ode mnie plusa. Kreatywność w dzisiejszych czasach jest mile widziana, a nowe historie dają więcej frajdy.

Podsumowując

Na podstawie obejrzanego trailera mogę stwierdzić, że gra będzie dobrze opowiedzianą historią VR pochodzącą prosto ze świata stworzonego przez Lewis Carroll. Unikalny klimat oraz przedziwne postacie z ciekawymi osobowościami to elementy, które na zawsze zostały w mojej głowie po zapoznaniu się z historią „Alicji w Krainie Czarów”

Gra będzie dostępna jeszcze w tym roku na PSVR, HTC Vive oraz Oculus Quest!

Trailer