Budowa metra w Warszawie dostępna w VR

Zobacz z domu jak przebiega budowa metra w wirtualnej rzeczywistości!

Dokładnie mowa o budowie jednej ze stacji nowego odcinka II linii metra. Stacja „Płocka” będzie zlokalizowana w dzielnicy Wola, wzdłuż ul. Płockiej na południe od jej skrzyżowania z ul. Wolską. Jest to pierwsza stacja na nowym odcinku II linii warszawskiego metra licząc od stacji Rondo Daszyńskiego.

Dzięki wirtualnej rzeczywistości możecie sprawdzić z bliska jak wyglądają efekty prac budowniczych nowej stacji metra, które zakończą się za dwa miesiące. Wirtualny spacer wzdłuż stacji metra dostępny jest na stronie https://ocurus.com/view/warsaw-metro-c06. Po przejściu na stronę www, na górze po prawej znajduje się ikona zębatki, w którą należy kliknąć. Następnie z rozwiniętego menu należy wybrać opcję VR Mode.

Według mnie jest to bardzo ciekawe przedsięwzięcie, które kolejny raz utwierdza mnie w przekonaniu, że wirtualną rzeczywistość można wykorzystać w wielu kategoriach i na wielu polach działania. Są miejsca na które normalnie dostać się nie możemy, ale dzięki VR wszystko staje się możliwe. Kolejny raz dostajemy szanse zwiedzania miejsc dostępnych wyłącznie dla uprawnionych osób.

.