Bądź jak Harry Potter! Hogwart w VR

Zwiedzaj Hogwart w wirtualnej rzeczywistości!

Czy jako fan serii Harry Potter zastanawiałeś się jak to jest być czarodziejem? A może po prostu interesuje Cię świat magii i magicznych mikstur? W takim przypadku mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Ravenclaw Common Room VR to produkcja, w której możesz poznać tajniki prawdziwej magii! Akcja gry odbywa się na terenie dobrze znanego nam miejsca z uniwersum Harrego Pottera – Zamku Hogwart. Co prawda do dyspozycji nie dostajemy całej przestrzeni zamku, ale pewną jego część. Jak sama nazwa wskazuje, jest to jedno z pomieszczeń znajdujących się w domu Ravenclaw.

[metaslider id=”721″]

Bycie magiem nigdy nie było tak realistyczne!

Wypowiadając zaklęcie do mikrofonu będziesz w stanie ujrzeć jego działanie w swoich goglach VR. Przykładowo mówiąc Lumos Twoja różdżka rozświetli całe pomieszczenie, a rzucając czar Reducio będziesz w stanie pomniejszać przedmioty do mikroskopijnych rozmiarów. Oprócz tego możesz również zwiększać przedmioty, zmieniać ich kolory czy unosić je w powietrzu za pomocą Wingardium Leviosa. Przy każdym interaktywnym obiekcie znajdziesz księgę z nowym zaklęciem. Im bardziej wgłębisz się w magiczny świat, tym lepiej go poznasz. Proste!

Jak zostać czarodziejem?

Gra dostępna jest całkowicie za darmo! Jedyne czego potrzebujesz to mocny komputer oraz gogle wirtualnej rzeczywistości, takie jak HTC Vive czy Oculus Rift. Grę możesz pobrać za pomocą tego linku – pobierz.

Jeżeli to za mało, aby wciągnąć Cie do magicznego świata Harrego Pottera to poniżej możesz obejrzeć trailer.